Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowe

Zakup mieszkania związany jest z szeregiem formalności, które nie zawsze są czytelne dla polskiego obywatela, a co dopiero dla obcokrajowca, który często posługuje się swoim rodzimym językiem lub angielskim. Aby ułatwić sobie zadanie, coraz więcej osób sięga po usługi, które świadczy doradca kredytowy. Pomoc doświadczonego pracownika instytucji finansowej jest bardzo istotna – znacznie ułatwia i skraca proces kredytowy. Co równie istotne z puktu widzenia kredytobiorcy – takiemu specjaliście płacą banki, a nie klient.

Jak zorientować się w gąszczu ofert kredytowych?

Największą zaletą skorzystania z pomocy doradcy kredytowego jest fakt, że będzie naszym przewodnikiem po wielkiej ilości dostępnych ofert kredytowych i wesprze nas w wyborze, służąc swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem.

Profesjonalne wsparcie w procedurach bankowych

Nasz doradca zapewni nam komfort psychiczny, że zostaniemy poprowadzeni w profesjonalny sposób przez złożone procedury bankowe, otrzymamy sprawdzone porady i wskazówki i przejdziemy przez cały proces bez większego stresu. Ten rodzaj wsparcia jest niezwykle ważny przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji jak zakup nieruchomości.

Dostosowanie oferty do konkretnego klienta

Specjalista indywidualnie przeanalizuje konkretną sytuację, co pozwoli zaciągnąć kredyt w jak najprostszy, najtańszy i najskuteczniejszy sposób. Samodzielne poszukiwanie kredytu, analizowanie opłat, szukanie zapisów drobnym drukiem jest bardzo czasochłonne i obarczone niemałym ryzykiem błędu.

Poprawne wypełnienie dokumentów

Specjalista pomoże poprawnie uzupełnić dokumenty, wskazując, gdzie należy złożyć podpis oraz kiedy najlepiej dostarczyć plik. To co bardzo zmieniło się z perspektywy covidu to sposób wnioskowania o kredyt. Część banków wprowadziła możliwość dostarczania dokumentów do wniosku w formie on-line. Są nawet banki, które umożliwiają złożenie samego wniosku w formie zdalnej. Bardzo często pierwsze konsultacje odbywają się również on-line, aby zaoszczędzić czas klienta.

Prostym językiem o skomplikowanych sprawach

Specjalista kredytowy powinien w sposób zrozumiały wyjaśnić wszystkie wymagania podane przez bank. Powinien wytłumaczyć zasady naliczania odsetek oraz prowizji pobieranych przez wybraną instytucję finansową. Zwróci również uwagę na kwestie, które łatwo można pominąć osobie podchodzącej pierwszy raz do kredytowania w Polsce. Specjalista będzie informował też na bieżąco o postępach procesu kredytowego, a także o ewentualnych opóźnieniach i przeszkodach. Sięgając po pomoc eksperta finansowego, możemy w łatwy sposób zminimalizować stres oraz ryzyko, że jakaś kwestia pozostanie niezauważona, lub pominięta w procesie kredytowym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top